Ischia

 

Ischia - největší ostrov Neapolského zálivu. Rozkládá se na ploše přibližně 47 kilometrů čtverečních, žije zde přes 62 tisíc obyvatel a leží přibližně 33 kilometrů od Neapole a ostrova Capri. Ischia, přezdívaná také jako zelený ostrov, zahrada Evropy či ostrov zdraví, je sopečného původu a vynořuje se z Tyrhénského moře. Historie Ischie se datuje již od doby kamenné a ostrov byl pravděpodobně zasažen i expanzí Féničanů. Avšak až Římané objevili výjimečné bohatství, kterým ostrov oplývá – horké termální prameny. V podzemní vrstvě Ischie se skrývá největší koncentrace termálních vodních pramenů v Evropě. Lázeňská zařízení a parky představují polovinu turistických služeb ostrova. Ty učinily z Ischie světoznámý ostrov navštěvovaný miliony lidí, proslulý kulturou, zábavou a uměním. Navštívíte-li tento malebný ostrov, najdete zde vše pro ideální dovolenou: krásnou přírodu, architekturu, průzračné moře, léčivé termální prameny, pitný pramen mládí, typická města, noční život, skvělou italskou kuchyni i velmi pohostinné Ischitánce. Zároveň pochopíte, proč se ostrov stal domovem tolika básníků, umělců a mořeplavců. Objevte kouzlo věčně zeleného ostrova a užijte si dovolenou plnou relaxace, krásy, zdraví a vězte, pokud jednou Ischii navštívíte, budete se vždy vracet zpět.

 

Ostrov se rozděluje celkem na 6 oblastí:

ISCHIA PORTO A PONTE, CASAMICCIOLA TERME, LACCO AMENO, FORIO, SERRARA FONTANA A BARANO.

Výlety na ISCHII

ŠNORCHLOVÁNÍ V CHRÁNĚNÉ REZERVACI ANEB PODMOŘSKÉ KRÁSY ISCHIE
Čeká vás ½ den plný poznání podmořského světa pod dohledem zkušeného instruktora v českém jazyce, zábavy a nezapomenutelných zážitků. Šnorchlováníprobíhá na krásném jižním cípu poloostrova Sant’ Angelo. Během šnorchlování vás instruktor bude upozorňovat na všechny zajímavosti a krásy podmořského života (budete mít možnost dotknout se hvězdice, mořského ježka atd.) a zároveň vám pořídí spoustu zábavných fotografií pod vodou na památku.

PŮLDENNÍ OKRUH KOLEM OSTROVA ISCHIA - BUS
½ denní výlet s českým průvodcem, kde se dozvíte spoustu zajímavostí o ostrově a zároveň poznáte všechny krásy termálního ostrova Ischia. Objedete celý ostrov kolem dokola a navštívíte všech 6 oblastí: hlavní město Ischia, Casamicciola Terme, Lacco Ameno, Forio, Barano a Serrara Fontana. Zastavíte se na těch nejkrásnějších místech a vyhlídkách.

CELODENNÍ VÝLET NA OSTROV CAPRI - LOĎ/MINIBUS
Celodenní výlet na perlu neapolského zálivu - „ostrov Capri“. Po cca 1 hod. plavbě lodí, vystoupíte v největším přístavu Marina Grande a společně s českým průvodcem poznáte tento nádherný ostrov. Specialní minibusy vás odvezou nejprve do oblasti Anacapri, kde budete mít možnost navštívit muzeum Axela Muntheho nebo si vyjet lanovkou na nejvyšší vrchol Monte Solaro. Pro ty z vás, kteří chtějí capri poznat ještě z jiné, barevnější stránky, doporučujeme absolvovat lodní okruh kolem ostrova.

NEAPOL - BUS/TRAJEKT/PĚŠKY
Vítejte v Neapoli, ve městě plném protikladů. Čeká vás celodenní výlet s českým průvodcem po třetím největším městě Itálie s největším počtem sakrálních staveb na světě, které je od roku 1995 zapsáno do seznamu Unesco.

--------------------------------------------------------------------------------

POMPEJE A ČINNÁ SOPKA VESUV-TRAJEKT/BUS
Celodenní výlet vám přiblíží život a smrt v bývalém římském městě, které bylo společně s Herculaneem zničeno erupcí Vesuvu v r. 79 N.L.. Za doprovodu českého průvodce vás čeká zajímavá prohlídka Pompejí - největšího muzea pod širým nebem, které je od roku 1997 zapsáno do světového dědictví unesco. Po prohlídce budete mít čas na oběd či nákup suvenýrů a poté vás čeká přejezd na ještě činnou sopku Vesuv. Na závěr Vás ještě čeká ochutnávka místního vína Lacryma Cristi (Krystovy Slzy).

ISCHIA PONTE A PROHLÍDKA ARAGONSKÉHO HRADU S ČESKÝM PRŮVODCEM
1/2 denní výlet s českým průvodcem, navštívíte jedno ze dvou hlavních měst – Ischia Ponte a poté nejznámější historickou památku ostrova – Aragonský hrad.

KOUPÁNÍ V PŘÍRODNÍ ZÁTOCE SORGETO + PIZZA PARTY
Autobusový výlet s českým průvodcem na nejznámější zátoku ostrova – Sorgeto. Jedná se o přírodní-kamenitou pláž, kde vyvěrá přes 90 °C léčivý termální pramen přímo do moře (minibus vás doveze až ke schodům, které vedou do zátoky). Vyzkoušíte léčivé bahno a můžete si také uvařit bramboru nebo vajíčko ve skalních otvorech. Poté odvoz do centra města Panza (možnost nákupů) a oběd-pizza party v místní taverně (neomezená konzumace pizzy, vody a vína).

ISCHITÁNSKÝ VEČÍREK S NEOMEZENOU KONZUMACÍ VÍNA
Zažijete pravý ischitánský večer. Čeká vás plno zábavy, živé hudby a vína, co hrdlo ráčí☺ V ceně je zahrnuto i lehké občerstvení - doporučujeme vyměnit si večeři za oběd!!!

Svátky na ISCHII

Svátky na Ischii jsou vždy spojené s velkolepými oslavami. Atmosféra je naprosto jedinečná, typicky italská. Určitě stojí za to navštívit Ischii právě v době, kdy se svátky konají. 

ISCHIA
Duben - Velikonoce na Ischii a vítání jara
Konec září - Vinobraní d'Ischia
24.12. - 01.01. - Vánoce a Nový rok na termálním ostrově Ischia (vánoční trhy v Neapoli, tradiční betlémy a památky)

JEDNOTLIVÉ OBLASTI:

ISCHIA PONTE A PORTO

26.07. - Sant'Anna

26.08. - Sant´Alessandro

04.09. - 08.09. - San Giovanni Giuseppe della Croce

FORIO

21.03. - 30.03. - Maddona Addolorata

31.03. - Corsa dell´Angelo
14.06. - 16.06. - San Vito

12.09. - Santa Maria al Monte

LACCO AMENO

16.05.-18.05. - La festa di Santa Restituta

SERARRA FONTANA

06.12. - La festa di San Nicola al Monte Epomeo
BARANO
16.08. - La Festa di San Rocco
24.06. - svátek svatého Giovanni Giuseppe (ischitánské tance)

Další stránky:«123»
Další stránky:«123»