Ostrov Ischia a jeho krásy netradičně

Číslo zájezdu: 466713

Itálie Itálie Ischia
Typ zájezdu:
Délka zájezdu: 6 dní
Nejbližší odjezd: od 26.04.2017
Doprava: letecky
Strava: polopenze
Ubytování: hotel ***
Cena: 14 990 Kč
cena je včetně povinných příplatků
Itálie
Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Cena zahrnuje

  • Cena zahrnuje leteckou dopravu včetně letištních tax, palivového a emisního příplatku, transfery z letiště do hotelu na Ischii a zpět, trajekt, transfery během výletů dle programu, ubytování 4 noci (A)/5 nocí (B) s polopenzí, českého průvodce.
  • Poznámka: Termín zájezdu byl připraven na základě aktuálních termínů leteckých společností a kalkulován v optimální knihovací třídě. Minimální počet účastníků je 15 osob.

Cena nezahrnuje

  • Cena nezahrnuje: ½ denní vstupné do parku Tropical cca 14€/osoba, oběd 3.den při výletu Monte Epomeo cca 9€/18€ (dle výběru menu), oběd na Piano Liquori, vstup Aragónský hrad 10€/osoba, ½ denní vstupné do parku Poseidon cca 27€/osoba.

Cestovní kancelář si vyhrazuje právo na chybu publikovaných cen či termínů, závazná pro prodávajícího i kupujícího je pouze cena uvedena na platné smlouvě o zájezdu.

Ostrov Ischia a jeho krásy netradičně

Ubytování: hotel ***

Stravování: polopenze

Doprava: letecky

Program zájezdu

1. den: Přílet do Neapole a přejezd na ostrov Ischia. Ubytování v hotelu, večeře.
2. den: Půldenní OKRUH OSTROVEM (turisticky nenáročné). Společně s českým průvodcem poznáte největší ostrov Neapolského zálivu plný nezapomenutelných vyhlídek a zákoutí. Průvodce Vám pomůže rychle se zorientovat a zároveň poznat nejkrásnější místa na ostrově. Čeká Vás okruh kolem celého ostrova s krátkými zastávkami na vyhlídky, fotky, dotazy a poznání malebných vesniček. Dozvíte se spoustu zajímavostí o ostrově, jeho vzniku, obyvatelích, historii a kultuře. Navštívíte postupně všechna městečka na Ischii. Budete mít příležitost ochutnat i místní vyhlášené likéry. Odpoledne fakultativně koupání v termálním parku Tropical. Návrat do hotelu z termálního parku po vlastní ose. Večeře.
3. den: MONTE EPOMEO a FALANGA (turisticky náročné) - půldenní trekking s lehkým obědem (platba na místě cca 9€: salát Cafonne/18€: půl králíka- nutno nahlásit průvodci den předem, pečivo, 250 ml bílého vína, voda neomezeně). Vyšlápnete na nejvyšší vrchol ostrova, odkud se společně vydáme na sestup přes lesy FRASSITELLI a FALANGA. Je to okouzlující zážitek spojující krásnou krajinu, přírodu, klid a historii. V lesích nacházejících se 600 m.n.m. na západní straně ostrova najdeme cestičku umožňující návštěvníkům neuvěřitelný výhled na městečko FORIO od výběžku PUNTA IMPERATORE až po pláž SAN FRANCESCO. Pěšina je cestou do pohádkového světa kamenných domů vyrostlých ve stoletém kaštanovém lese. Tyto působivé stavby jsou obrovské bloky typického ischitánského zeleného tufu, které spadly z vrcholu Monte Epomeo před tisící lety. Na vyžádání je možné objednat typického ischitánského králíka k obědu - upozornění, nikde není tak chutný jako v horách. Doporučujeme turistickou obuv, vhodné oblečení a s sebou vodu. Odpoledne volno, večeře.
4. den: Celodenní výlet, kombinace trekking a historie (turisticky středně náročné). Procházka do PIANO LIQUORI (s možností výborného oběda dle vlastního výběru a ochutnávkou domácího olivového oleje), poté prohlídka ARAGÓNSKÉHO HRADU (vstup se platí na místě 10€/osoba). Nejdříve se vydáte na pěší túru vesničkou CAMPAGNANO a přes políčka schovaná ve svazích nad Tyrhénským mořem se dostanete až do místa, kterému se říká PIANO LIQUORI, mezi domorodci se mu také přezdívá mrtvá vesnička, jelikož je téměř celá opuštěná, velmi špatně dostupná, ale o to více přitažlivá svým klidem a především domácím olivovým olejem. Z konce světa se pak přesunete do civilizace, do nejzajímavější ostrovní části – ISCHIA PONTE, kde se nachází nejdůležitější stavba ostrova - HRAD ARAGONSKÝ. V hradu a podhradí se psaly ostrovní dějiny, ať už košilaté historky o hradní paní Vittorii Colonně (nejznámnější básnířka itálie) a samotném Michelangelovi (ano, i on podlehl kouzlu ostrova) či dechberoucí historie místních jeptišek – řádu Klarisek a jejich skryté márnice. V hradu a blízkém okolí se odehrávaly důležité bitvy o nadvládu nad ostrovem, vstupem do Neapolského zálivu, který odtud uvidíme jako na dlani. Již za doby antického říma zde probíhal čilý obchodní ruch a shon ve starověkém městečku Aenaria, o jejímž smutném konci se také dozvíte. Poté návrat do hotelu, večeře.
5. den: Dopoledne volno, kolem poledního odjezd do Neapole a návrat do Prahy.